ארונית לחדר האמבטיה – חלק ג'

מידע כללי-
 • זמן השלמה: כמה שבועות
 • רמת קושי: סביר
 • עלות: כמה מאות ש"ח לעץ
 • ידע נדרש: נגרות
חומרים+
 • עץ
כלי עבודה+
 • כלי מדידה וסימון
 • מקצועה
הדפסה

הפעם נמשיך ונספר על הקורות אותנו בעת ההרכבה – גימור, הרכבה ודלתות, ובייחוד מה קורה כאשר הנגרות נטו פוגשת את העולם האמיתי. הנה קישור לחלק א' ולחלק ב' בעלילות הארונית.

הדבקה היא שלב פחות פשוט ממה שנראה. לדבק נגרים יש "זמן פתיחה" של כעשרים דקות לכל היותר ולכן כל הטקס צריך להיות מתוזמן – הרכבה יבשה, הכנת הכליבות, כמה ידיים של הילדים לעזרה, ונזק למנורה התלויה מעל השולחן.

יש הנוהגים כמנהג המהנדסים המפרקים בעיה גדולה לכמה בעיות קטנות וברות שליטה, לדוגמא הדבקת מסגרות הקצה בנפרד, ואחרי ייבוש הדבק – הוספת הקורות הקושרות. חששתי שהעבודה שלי לא מדויקת מספיק והדבקתי לכן הכל יחד, לרבות הנחת המדפים כדי לוודא שהם נכנסים ושהמסגרת מלבנית ולא קיבלה עיוות.

בתמונה השנייה – עוד לפני ההדבקה, כאשר הארונית מורכבת עם רווח מכוון של כמה מ"מ בין החלקים, נצבעה הארונית ב- 3 שכבות לכה שקופה עמידה על בסיס מים. קצות הרגליים קיבלו 5 שכבות ליתר ביטחון. מטרת הרווח בעת הצביעה, כמו גם מטרת קיטום כל הפינות באופן שהתפרים בין החלקים יודגשו, היתה למנוע מצב שתזוזת חלקי הארונית אלו יחסית לאלו עקב שינויי לחות, תגרום לסדק בלכה שייראה לעין.

 

 

מהר למעלה

בעשר בלילה, ביז'ו נזכר לקדוח קדח מוביל לרגליות המבודדות את הארונית ממים העלולים להיות על הרצפה. מקדחה ידנית – ולשכנים אין על מה להתלונן

מהר למעלה

אתנחתא בנאית – עם פירוק הארונית הקודמת התברר שהודבקה לקיר עם יותר מדי סיליקון, והפירוק לקח איתו כמה חלקי אריחי קרמיקה. פירוק זהיר של האריחים הפגועים, חיפוש בבוידם שהניב אריח וחצי בצבע תואם ועוד שניים במידה הנכונה אך בגוון אחר, ומכאן פיתרון לא מקובל – ניסור האריחים לשניים כאשר החלק הגלוי מעל המשטח תואם ליתר חדר האמבטיה, ומה גוון הקרמיקה בחלק התחתון? אף אחד לא יודע, חוץ ממני. כיוון שאין לי כלי לחיתוך קרמיקה או אפילו מסור דיסק, חיפשתי ומצאתי להבים מתאימים לג'יגסו. זה פיתרון מחורבן, שמתאים אולי למקרים שצריך לנסר צורה עגולה בהתאמה לאיזה אביזר אינסטלציה, אבל לי הספיק לניסור חד פעמי, בו אפילו קירור במים לא מנע הרס שני להבים בניסור קצר של שלושה אריחים עדינים מקרמיקה רכה יחסית.

מהר למעלה

ומכאן ישר לתמונה אחרי ההרכבה – חיבור לקיר בברגים, הנחת המשטח על סיליקון ופילוסו עם קלינים (טריזים), פס סיליקון בחיבור לקיר, חיבור הברז הקודם לאחר שיפוץ שכלל טבילה בחומץ להסרת האבנית, החלפת הצינורות הגמישים וברגי העיגון, חיבור הסיפון (סיפון אקסצנטרי של איקאה, גאוני מבחינת ניצול החלל מתחת לכיור, גרוע כשמגיע הרגע לפירוק כללי שלו אחרי סתימה בצינור האופקי בין הכיור לסיפון).

ההרכבה נעשתה כבר עכשיו ללא הדלתות – עקב טעות במידות נאלצתי לחזור לנגריה של חברי יאיר לפריסת כמה קורות חדשות. אחרי פריסת קורות, ועוד קורות דקות וארוכות כמו אלו של הדלתות, מוטב להניח אותן בצד לכמה שבועות איקלום

מהר למעלה

ולעבודה על הדלתות – ניסור הקורות למידה:

 

מהר למעלה

הקצעת הקורות לאורך, מדיטציה של תלתלי עץ:

מהר למעלה

הקצעה לרוחב הקורה, כשצריך להוריד חומר מקומית – הפעם הסיבים קצרים:

מהר למעלה

סוג של מתקן עזר ליישור הצלעות הניצבות לצלע הראשית, "שוטינג בורד" לעניים:

מהר למעלה

חירוץ הקורות לקבלת לוחות המילואה, בדומה למה שראינו בפרק קודם לגבי שלד הארונית:

מהר למעלה

הגרזים (שקעים) לקורות מסגרות הדלת נחצבו בתחתית החריצים למילואות. הפעם בשיטה קצת שונה מזו ששימשה לשלד – מוביל קידוח ובהמשך קידוח ביד חופשית תוך סימון העומק עם מסקינג טייפ, וניקוי הגרז עם מפסלת:

מהר למעלה

סימון וניסור הסינים (תקעים) השונים – סימון, הפעם בעזרת משרט עגול, הכנת חריץ להנחיית המסור, וניסור בעזרת מסור גב:

מהר למעלה

והנה הארונית, הדלתות עדיין לפני איזון, קיבלו בהמשך מגנט כדי לשמור אותן סגורות. הצירים צירי ספר פשוטים מפלדת אל חלד, יתר הפריטים בחדר האמבטיה לא מתאימים לצירי פליז הנחשבים יותר בעיני הנגרים. מקווה שזוגתי תסלח לי שאני מראה לכם את כל הבלאגן

מהר למעלה

לסיכום

תמה ונשלמה מאלכת בניית ארון חדר האמבטיה. היתה הרפתקה ארוכה מהצפוי, והזדמנות להתנסות בנגרות ארונות מסורתית

מהר למעלה הדפסה

אודותי

פורסם ב מדריכים ומתוייג תחת , . שמור את הקישור הישיר.

תגובה אחת ל ארונית לחדר האמבטיה – חלק ג'

 1. רומן:

  ישיר באו רעיון להשתמש במים של שטיפת ידיים להדחת אסלה. יש גם כמה מוצרים. מוצרים
  לא טובים מספיק. אני מלמד פיזיקה בחטיבה. הייתי מעניין לבדוק איתם קונצפטים שונים של מערכת כזו. יש 3D מדפסת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להעלות תמונה (למעלה)