סודות מלכותיים – אוצרות הרימונים

גוף בריא

חייבת להודות שיש לי חולשה לפרי המלכותי הזה. פרס ארץ המקור שלו, כמו ארץ המקור של סבתא וסבא שלי, ועם הזמן הוא הפך לישראלי אך בתוכו שומר סודות של יופי, פריון, בריאות וחיוניות שמזכירים לנו מעט מהאצילות המלכותית של שבעת המינים. אז מה יש בו שזכה להיות רקום לבגדי כהן גדול? להיות סמל למלכים גדולים וטרנד רציני ואף מוצדק בעולם הקוסמטיקה? (קצת מתכונים בסוף)

בס”ד

לבריאות – סודות הרימון האצילי

חייבת להודות שיש לי חולשה לפרי המלכותי הזה. פרס ארץ המקור שלו, כמו ארץ המקור של סבתא וסבא שלי, ועם הזמן הוא הפך לישראלי אך בתוכו שומר סודות של יופי, פריון, בריאות וחיוניות שמזכירים לנו מעט מהאצילות המלכותית של שבעת המינים.

אם תתבוננו עליו מלמעלה תראו את מגן הדוד שיוצרים העלים הקטנים והמשולשים שלו – ובתוכם האבקנים, זיכרון לפרח האדום שהיה פעם.

אז מה יש בו שזכה להיות רקום לבגדי כהן גדול? להיות סמל למלכים גדולים וטרנד רציני ואף מוצדק בעולם הקוסמטיקה? (קצת מתכונים בסוף)

מכל חלקיו תוכלו להפיק תועלת: החל בקליפה, שמכילה חומרים מכווצים ולכן משמשת למקרי טחורים, כיווץ תאי הפנים במי-פנים, וחליטה שמסלקת טפילי מעיים ותולעים אצל ילדים ומחלות מעיים אצל מבוגרים.

במיץ הרימון נמצא ריכוז גבוה במיוחד של ברזל, שנספג בקלות ומומלץ לנשים בהריון או לאחר לידה, ולמי שסובלת מאנמיה.

מיץ רימונים בבאסטה בטורקיה

במיץ הרימונים נמצא גם חומר שלא יזיק לנו בין כל ארוחה – שמוריד את רמות הכולסטרול ה”רע” בדם (LDL)  ולמי שלחוץ או בעל לחץ דם גבוה חומר נוסף שמפחית באופן משמעותי לחץ דם גבוה.

לא סתם פרי הרימון וגרגיריו מזכירים לנו תאי דם אדומים ולב פועם, יש הרבה חכמה במראה של צמחים ופירות ולרוב אלה רמזים גלויים למה הפרי מיועד ועם אלו איברים הוא יכול להיטיב, וכך הרימון דומה ללב חזק מלא דם נקי ובריא ואכן עשיר בפלבנואידים אשר מווסתים את פעילות הלב. עד כדי כך שבשתיית המיץ מחזקת את פעולת הלב ואף יכול להיווצר שיפור משמעותי בטרשת העורקים.

כל זה עוד לפני שהגענו לזרעי הרימון שעשירים בפוליפנוליים, וחומרים פעילים נוגדי-חימצון שהתגלו במחקרים אחרונים שנעשו באוניברסיטת ווינסקונסין כמעכבי התפתחות תאים סרטניים וכמונעי סרטן מוכחים.

בקוסמטיקה טבעית אנו משתמשים אף בשמן זרעי הרימון – המומחיות שלהם היא לעכב את הזדקנות העור, ולתת חיות גמישות ועור צעיר ומלא ברק (מה עוד אפשר לבקש…) בשימוש פשוט, עיסוי יומיומי על עור הפנים. עור הפנים שלנו נתקל ברדיקלים חופשיים הנובעים מאוויר מזוהם, אוכל מעובד, מתח נפשי והסימן הראשון שלהם הוא עור עייף, אפרורי והזדקנות מואצת של תאי העור. בזרעי הרימון נמצא חומר הנקרא פיוניקיק אסיד, נוגד חמצון חזק שמונע את תופעות לוואי אלו ובנוסף מעניק לעור חיות חוזק וברק נעורים אמיתי (אם יש דבר כזה).

עשו זאת בעצמכם

אנחנו מקפידים לאכול פרות בעונתם, אבל מצאנו כאן מגדל אורגני שמכין לנו מיץ עד חודש שבט, ואת הקליפות פשוט חותכים לקוביות, מייבשים ושומרים בצנצנת.

שימושים לכל גיל

רימונים*נשים בהריון או אחרי לידה, במחזור או באנמיה, כוס גרגרי רימון או כוס מיץ רימונים להעשרת הברזל בדם ולהתחדשות הכוחות. במקרים של חולשה מומלץ להכפיל את הכמות.

אני שומרת את קליפות הרימון, חותכת לקוביות ומייבשת, וכך משתמשת בהן כל השנה – לניקוי הקיבה, לקיצור זמן הדימום אחרי לידה או מחזור, לחיזוק הרחם, ולחיזוק שרירי הלב – פשוט הכינו חליטה מקליפות הרימון.

  • הכנת מי-פנים לעור מעורב עד שמנוני – הרתיחי קליפות רימון, סנני ושמרי בבקבוק, נקי בעזרת כדור צמר גפן פעמיים ביום.
  • לעור יבש בוגר או תחילת הופעת הקמטוטים באזור העיניים, הפה והצוואר, סרום זרעי רימונים שהוא שמן זרעי רימון מדולל בשמן צמחי אורגני כלשהו.
  • לחיזוק הלב, הורדת כולסטרול – 2 כוסות מיץ רימון, עד לסיום העונה (3 חודשים לשינוי משמעותי).
  • לטפילי מעיים – בדיוק אותו דבר – פשוט לשתות מיץ רימון או להכין קרטיבים לילדים.

חורף מנעים,
שנדע לשוב לאוצרות שלנו ובעיקר, שנדע להשתמש בהם בתבונה.

לתוכן זה נכתבו 3 תגובות

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן