השעון המעורר השקט בעולם

תיקונים ושיפוצים

המציאות הכריחה אותי להשתמש בשעונים מעוררים (ולא אני לא מדבר על סלולאר – אני מדבר על הדבר האמיתי! שעון שמטרתו היחידה בעולם היא להעיר אותך). הבעיה היא שהשעון המעורר לא מעיר אותי, הוא מעיר לרוב את השותפה של לקיר, שכתוצאה מכך דופקת על הקיר עד שאתעורר. בשלב מסוים נשבר לכולם והועלתה הבקשה שאפסיק עם השעון המעורר המרעיש שלי. מה עושים? פה נולד הרעיון הבא.

הקדמה

יש לי ווידוי: אני לא באמת קם כל בוקר ב-5 כדי לאפות לחם טרי, גם לא ב-6 כדי לעשות יוגה ומדיטציה, אני בקושי קם ב-7 כדי להוציא את הכלבה. באמת שאני לא בחור עצלן, אני ממש אוהב לקום בבוקר, אך ככה להרוס את החלום המתוק שהשקעתי בו כל כך הרבה במהלך הלילה? זה פשע לנפץ עולם כה קסום בכזה קלות.

המציאות הכריחה אותי להשתמש בשעונים מעוררים (ולא אני לא מדבר על סלולאר – אני מדבר על הדבר האמיתי! שעון שמטרתו היחידה בעולם היא להעיר אותך). הבעיה היא שהשעון המעורר לא מעיר אותי, הוא מעיר לרוב את השותפה שלי לקיר, שכתוצאה מכך דופקת על הקיר עד שאתעורר, או את השכן מלמטה שמצא שימוש חדש למטאטא שלו (גם הדפיקות האלו מעירות לא רע).

אך בשלב מסוים נשבר לכולם והועלתה הבקשה שאפסיק עם השעון המעורר המרעיש שלי.

מה עושים? פה נולד הרעיון הבא.

שעון מעורר שקט

העיקרון הוא להתעורר בדרך אחרת שאיננה רעש, למשל קרן שמש מלטפת, אך בשמש לא ניתן לשלוט (עדיין) לכן בחרתי להשתמש במקור אור חזק אחר. התכנון כה פשוט וכה קל שכל אחד יכול לבצע.

לוקחים שעון שבת,

 

שבזכות השבת והדת בארצנו הוא ממש זול ביחס למדינות אחרות (כ20 עד 25 שקלים), אליו מחברים פרוז’קטור ותולים על הקיר מעל המיטה.

בתחילה בחרתי בפרוז’קטור של 750 watt, אך כאשר גיליתי שהוא כה חזק עד ששרף לי את עור הפנים ירדתי ל-500 watt, שיותר מרגיש כקרן אור מפנקת (למרות שעדיין לא בריא או זול מבחינת עלות החשמל. מחיר הזרקור הינו כ-40 ש”ח במבצע טוב ב”מרכז הבית”).

אל דאגה לגבי צריכת החשמל – אם אתם מתעוררים תוך דקה, צרכתם רק 8.3 וואט שעה (אלפית הקו”טש) המשמעות הכלכלית היא 0.41 אגורות

למי שלא אוהב את עניין הסנוור, ניתן להשתמש במתיז מים חשמלי (שקצת יקר) או בקבוק מים שמחובר עם צינורית, טפטפת וברז חשמלי (שניתן לפרק ממכונת כביסה).

זהו, קל פשוט ומתכון מנצח לשלווה בבית ובבניין (ואפילו שלווה נפשית אם אכן תקומו ב-5 בבוקר ליוגה ומדיטציה).

שלווה נפשית

לתוכן זה נכתבו 11 תגובות

  • שלום מתן,
   לי האור הזה לא חזק מספיק כדי להעיר אותי , אם אותך כן מה טוב.

   לאחרונה חבר שלי שדרג קלות את הרעיון ושם כלי עם מים ומשאבת אקווריום, המשאבה השפריצה עליו בכל פעם כדי להעיר אותו…

 • במקום פרוז’קטור אתה יכול להשתמש בנורת ליבון שככל שהזמן עובר האור שלה יותר חזק – כך תיצור אשליה של קרן שמש.

 • יש כמה בעיות, חלקן נכתבו אבל לדוגמה בשעון שבת כל זיז הוא רבע שעה.
  כלומר זאת דרגת הדיוק שתקום ולפעמים זה כל הספייר שלך בבוקר..
  תחשוב על זה

  • אמת, שני פתרונות שאני יכול להציע:
   א. שעון שבת יקר יותר
   ב. לחבר את השעון שבת לטיימר ישן מעולם המטבח- למשל של תנור. אך כן זה דורש יותר אלקטרוניקה וכאב ראש.

   אז לסיכום אני מחכה לפתרון שלך (בליווי תמונות עדיף :)

 • שעון שבת פשוט ייתן אור ישיר חזק מאוד בבום מהיר ומעיר, מה עם דימר אוטומטי שיעלה את המתח / זרם במשך כדקה עד לאור מקסימלי? יש פתרון פשוט לרעיון כזה?

 • תיקון קל:
  הדלקת הנורה צורכת כמות רבה של חשמל ביחס לשימוש השוטף. מבלי להיות מומחה בעניין, לפי זיכרון די עמום משיחה עם אדם שכן מומחה בתאורה, אני מעריך שצריכת החשמל היא פי 5 עד 10 ממה שאמרת. עדיין לא הרבה – אך כדאי לדייק (ואם למישהו יש נתונים מדויקים יותר ממני – אשמח).

  מעבר לזה: אחלה רעיון. נראה לי שאאמץ :)

  • לקחתי את הערה, אך אם כבר דיוק… הפקטור 5-10 שציינתי למיטב זיכרוני מדבר על נורה פלואורסצנטית, בפרוז’קטורים הפופולריים מותקנת נורת הלוגן, שלמיטב זיכרוני עובדת דומה לנורת ליבון רק בתווך של גז הלוגני (יוד או ברום) במקום וואקום, אך שוב זהו לא תחום העיסוק שלי לכן אני זורק עובדת שאני לא שולט בהן.

   לכן בוא נסכים על כך שיתכן ויש פקטור נוסף שהתנעה של הנורה, אך איננו בטוחים אם הוא גדול או שווה ל1, אך כמובן שווה בדיקה :)

 • אור דובקובסקי |

  מגניב!

  היה לי משהו דומה עם מנורה חזקה מאוד של 300 וואט, אבל זה עדיין לא היה מעיר אותי, אלא היה עוזר לי להתעורר, אחרי איזה שעה.
  הבעיה היא אם יש בן/בת זוג איתך במיטה, אז זה לא נעים, במקרה שלי היא הייתה קמה לעבודה שלה לפני שאני קם.
  הרעיון של טפטפת נשמע מצחיק ויעיל :)

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן