עוצרים את תחנות הכוח המונעות בגז וסולר!

מועתק מדף האירוע בפייסבוק:

 

*אמ;לק* בזמן שכולנו מבינים שחייבים לעבור לאנרגיות מתחדשות כדי לבלום את משבר האקלים – משרד האנרגיה מקדם בכל דרך את התלות שלנו בגז.

בימים אלה מקודמות תכניות לבניית תחנות כוח מונעות בגז וסולר בדרום השרון (ליד כפר סבא), בראש העין ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, שיגרמו לזיהום נרחב ופגיעה מתמשכת בבריאותם של מאות אלפי תושבים.

בבוקר יום ראשון 15.12 נפגין יחד עם תושבים מ-14 רשויות מקומיות המצויות בסיכון, ונעביר למשרד האנרגיה מסר ברור שלא נאפשר את המשך קידום הגז על חשבון הבריאות, הסביבה והחיים שלנו.

—————————————-

במשך שנים שיווקו לנו את הגז הטבעי כגז ירוק. מה שלא סיפרו לנו הוא שגז הוא דלק מאובן שהדליפה והשריפה שלו גורמים לזיהום ופליטה של גזי חממה, ושהוא נמצא בקו אחד עם הפחם מבחינת ההשפעה שלו על משבר האקלים.

בשנים האחרונות, עוד ועוד מדינות, ערים ומוסדות פיננסיים מבינים שחייבים להפסיק לייצר אנרגיה מגז, פחם ונפט, מושכים השקעות מאותן תעשיות דלקים מזהמות ומקדמים מעבר לאנרגיות מתחדשות.

אבל בארצנו שטופת השמש, במקום להשקיע באנרגיה סולרית – משרד האנרגיה ממשיך לקדם בכל דרך את התלות שלנו בגז:
🧨 קידום תכנית ההרצה של אסדת לוויתן, על אף שהפעלתה תגרום לזיהום קשה של האוויר ושל הים התיכון, שמסכן את בריאות התושבים והחיים בים ואת יכולת התפלת המים של ישראל: https://drilling.zalul.org.il/
🧨 קידום צינור גז EastMed בין ישראל לאירופה, שמשמעותו אלפי ק”מ של צינורות דולפי מתאן – גז חממה עצמתי פי כ-80 מפחמן דו חמצני.
🧨 המשך חלוקת רישיונות לחיפוש גז ונפט בתחומי ישראל.
🧨 תכנית לבניית רשת תחנות כוח פרטיות מונעות בגז ברחבי הארץ ובסמיכות לאזורי מגורים: https://www.breakfreeisrael.com/
🧨 כרגע המקודמת ביותר היא תכנית לבניית תחנת כח מונעת בגז וסולר בדרום השרון. התכנית קיבלה את אישור הוועדה לתשתיות לאומיות ועומדת בפני אישור ממשלה: https://m.ynet.co.il/Articles/5620144
🧨תכנית לבניית תחנת כוח נוספת בראש העין עומדת לקראת הפקדה להתנגדויות בוועדה לתשתיות לאומיות.

במכתב ששלחו זוכי פרס נובל ומעל 100 מדענים לשר האנרגיה הם קוראים להפסיק לבסס את משק האנרגיה הישראלי על הגז, ומזהירים מפני הנזקים הכלכליים, הסביבתיים והבריאותיים שיסבו תחנות הכוח המתוכננות: https://tinyurl.com/ud2mgbo

בבוקר יום ראשון ה-15.12 נגיע לכיכר שמעון אגרנט בירושלים (באזור קריית הממשלה) יחד עם מאות תושבים מהאזורים המצויים בסיכון, ונעביר למשרד האנרגיה מסר ברור שלא נאפשר את המשך קידום הגז ובניית תחנות הכוח על חשבון החיים, הסביבה והבריאות שלנו.

תצטרפו אלינו!

מאבק נגד תחנות כוח מונעות גז וסולר בדרום השרון

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן