מה הדיבור על משבר האקלים? כל יום שני של ינואר

מה הדיבור על משבר האקלים? כל יום שני של ינואר

ינואר 2020 – חודש האקלים במזא”ה 9 – ארבעה שבועות של הרצאות, הקרנות, מפגשי אקטיביסטיות ותושבים מעורבים סביב הנושא הבוער בעולם – משבר האקלים!

האם יש עוד צמד מילים שמעורר כזה שילוב של רגשות? תמיהה, סקרנות, ייאוש, מוטיבציה לפעולה? מאחוריהם עומד נושא שמעסיק אותנו מאוד לאחרונה אבל לפעמים מרגיש שלא תמיד ברור מה המשבר הזה בדיוק אומר ואיפה אנחנו בתוך כל זה?
לכן, החלטנו להתעסק בזה. פול פאוור וללא עכבות. ולנסות להבין יחד בחודש שכולו יוקדש לסוגיות סביבתיות בוערות שמשפיעות על כולנו ויש לנו איך להשפיע ולשפר את מצבן.

בחרנו ארבע נושאים שרלוונטיים לצעירים והחלטנו לצאת לסדרת אירועים שכל מפגש בו ינגיש ויאיר על ביטוי אחרי של משבר האקלים. נדבר על מה זה משבר האקלים, איך תעשיית האופנה קשורה לזה, מה ההשפעה של תעשיית המזון על התחממות הכדור ולבסוף נפגוש אקטיביסטים וארגונים שונים שפועלים כדי למנוע את התחממות כדור הארץ ולצמצם את השפעות המשבר, ממש כאן אצלנו בתל אביב.

🌎🌎🌎

גילי סוארי ואביגיל גוטליב נרגשות להציג, כל יום שני בינואר – האירוע המרכזי של חודש האקלים:

כל מה שרציתן לדעת ועוד על התחממות האקלים, תעשיית האופנה, תעשיית הבקר והאקטיביסטיות בחזית! הכניסה חינם לכל האירועים בהרשמה מראש:

13.1 מפגש שני > מה קורה בתעשיית האופנה?! > להרשמה:
http://tiny.cc/Climate_Fashion

🌎🌎🌎

בואו נפגש לשמוע על הסוגיה הכי בוערת היום מאנשים שמתעסקים בזה מזוויות מעניינות , נקבל ידע חשוב, טיפים ורעיונות ונצא מועצמים לפעול ולשנות את המצב, ביחד.

האירוע שלנו קורה בזכות יוזמה של שתי תושבות תל אביב, גילי סוארי ואביגיל גוטליב, שפנו אלינו (בנפרד!) כדי ליצור כאן תכנים שקשורים למשבר האקלים ולעורר מודעות. ליוזמה זו הצטרפו יוזמות נוספות ומתוך זה נולד חודש האקלים במזא”ה 9.

המקומות מוגבלים! הכניסה חינם! הבטיחו מקומכם והרשמו!

🌎🌎🌎

לו”ז ופירוט מפגש:

13.1 | מה קורה עם תעשיית האופנה?! | 19:00
להרשמה > http://tiny.cc/Climate_Fashion

איך קרה שמוצרי הלייף סטייל והבגדים שאנו קונים הפכו לזולים יותר מארוחת צהריים?
תעשיית האופנה היא אחת התעשיות המזהמות בעולם. ייצור הבגדים שאנו קונים כרוך בניצול עצום של משאבים חומריים ואנושיים, וזאת למרות שרוב פרטי הלבוש שלנו מסיימים את תפקידם לאחר זמן קצר, בדרכם להפוך למעמסה אקולוגית וכלכלית. במפגש זה נצפה בסרט River Blue המתחקה אחרי תהליך הרס הנהרות ברחבי העולם, ונשמע הרצאה של מיכל לוי ארבל- לשעבר כתבת אופנה בידיעות אחרונות, חוקרת אופנה מהירה, בעלת תואר שני בלימודי סביבה מבי”ס פורטר באוני’ ת”א. מיכל מרצה ופעילה למען העלאת מודעות להיבטים שונים של קיימות באופנה ומייצרת תוכניות חינוכיות המיושמות בבי”ס בנושא צימצום טביעת הרגל האקולוגית בתחום האופנה.

על הסרט (2016) River Blue – סרטו של מארק אנג’לו, משמר ומשקם נהרות מצפון אמריקה בשיתוף השחקן ג’ייסון פרסלי. לאחר שנים רבות של תהליכי ייצור כימיים רעילים וסילוק פסולת רעילה בצורה חסרת אחריות, אחד ממוצרי האופנה האיקוניים והאהובים ביותר לאורך האנושות, הרס נהרות והשפיע קשות על חייהם של אנשים הסומכים על נתיבי מים אלה לצורך הישרדותם. הסרט חולש על פני כל יבשות העולם, ובוחן את ההרס של כמה מהנהרות החשובים ביותר עקב ייצור פרטי הלבוש שלנו, את השפעתו של הרס זה על האנושות, ואת הפתרונות שמעוררים תקווה לעתיד בר קיימא.

כתבה של מיכל בכלכליסט:
http://tiny.cc/ClimateMichal

טריילר של River Blue:
http://tiny.cc/Climate_RiverBlue

🌎

 

/// על חודש האקלים ///

“חודש האקלים” במזא”ה 9 הוא פרויקט רחב המערב תושבים מעורבים, מרצים, אקטיביסטיות וקהל סקרן. על רקע יוזמות שהגיעו אלינו בנושא האקלים ולאור ההתעוררות התודעתית המאסיבית שמתחוללת מאז השריפות באמאזונס בקיץ האחרון, הבנו כאן במזא”ה שאנחנו צריכים להגדיל את המאמצים לחשוף תוכן שקשור למשבר האקלים ולדרכי ההתמודדות איתו. אז…. הכרזנו כך! ינואר 2020 יהיה חודש שלם של תכנים, הרצאות, הקרנות ותערוכות, מפגשים עם אקטיביסטים, אמנים ותושבים מעורבים, ויחד נלמד על אחד הנושאים הכי בוערים בימינו, איך מתמודדים עם השינוי הקרב ויוצאים מחוזקים לנקיטת פעולה ויצירת שינוי חיובי.

 

להמשך קריאה ומידע נוסף לחצו כאן

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן