עציה 1.1 – שיפורים בתכנון

טכנולוגיה נאותה

אז אחרי שכבר כמה אנשים זרקו רעיונות לשיפור, וגם התנסתי עוד קצת עם העציה, ביצענו שיפור בכירה עצמה (היכן שמניחים את הסיר). שימו לב.

אז אחרי שכבר כמה אנשים זרקו רעיונות לשיפור, וגם התנסתי עוד קצת עם העציה, ביצענו שיפור בכירה עצמה (היכן שמניחים את הסיר). שימו לב.

מה השתנה?

 • בגירסה 1.0, הפחית הפנימית לא נכנסה עד לעומק הפחית החיצונית. על מנת לבצע את התכנון המחודש של הכירה, הפחית הפנימית הוכנסה עד השפה שלה לתוך הפחית החיצונית, מה שייצר דופן יציבה שאפשרה את פיתוח הכירה.
 • את הכירה עצמה, שהייתה עשויה מרבע פחית שימורים נוספת, עם פתחים מרובעים ליציאת האוויר החם, החליפו שלושה קליפסים קטנים. שני היתרונות העיקריים של הקליפסים – הם נכנסים בקלות לתוך הפחית, ולא תופסים מקום נוסף; הם מאפשרים יותר אוויר, ויחד עם זאת הסיר קרוב יותר לאש, כיוון שיש פחות חומר שמפריע לזרימת האוויר.

אתם מוזמנים לבקר בדף של העציה באקו-ויקי, ולעזור לנו לפתח את התכנון.

 

 

 

 

 

לתוכן זה נכתבו 5 תגובות

 • תומר מנצל |

  היי אסף,
  קודם כל תודה על כל הפרויקט המטורף הזה שקוראים לו בידיים!
  עצה לשיפור: כשבניתי את העציה הקליפסים לא יצא לי חזקים מספיק והצלחתי לתקן רק אחד מהם. אז ניסיתי לעשות גרסה משלי לקליפסים – הקיפול שלהם זהה להצעה שלך אבל אני השארתי אותם מחוברים אחד לשני בעזרת הטבעת של הפחית ככה שזה נראה כמו העציה שלך עם חישוק מעל הקליפסים. זה יצא כל כך יציב שאפילו כשרק הנחתי את זה על העציה בלי ממש לחבר את הקליפסים זה הצליח להחזיק את הפינג’אן!

  • היי אסף
   באחד מטיולי הקמפינג שלי, ראתה נערה את העציה ואמרה לי שבתנוות הנוער זה נקרא ׳זרדיה׳. כיוון שבפועל חומר הבעירה הוא ענפים קטנטנים=זרדים.
   תודה על האתר המדהים הזה.
   ירון

   • הי ירון.
    כן, שמעתי על השם “זרדיה”. הוא אכן נחמד, אך הוא לא לגמרי קולע, כי הצלחתי כבר להדליק אש על 100% ספלולים יבשים (החלק שעוטף את הבלוטים של האלונים). מה שאומר ש”זרדיה” קצת מצמצם את זה (:
    לא?

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן