עץבעיר

עץבעיר

מקום

ביאליק 25, דירה 7
תל אביב
6332430

Next Event

No upcoming events

עץ חוזר הביתה

עץבעיר הוא עסק חברתי עצמאי המפתח ומפיץ ידע לחיים אקולוגיים ולחוסן אקלימי.

מתוך העצירה שהביא איתו וירוס קורונה עלתה בלב “העץ” הקריאה “לחזור הביתה” – אל הבית, אל הגינה, אל המיטפח, אל היסודות שמהם עץבעיר צמח ב-2006. תמי צרי וד”ר אלון אלירן, המקיימות את עץבעיר, חזרו הביתה מעשייה ברחבי התנועה הסביבתית עמוסים בידע על המשבר שהאנושות נתונה בו.

סדרת הסרטונים “השיבה הביתה” מחברת את התודעה הגלובלית לפרקטיקה של החיים האקולוגיים בעיר, כפי שאלון ותמי חיים אותם, בגוף-ידע שלם שמופץ במתנה.

כולכן מוזמנות, כולכם מוזמנים להשתתף בסדנאות, בזום או בדירה האקולוגית שבלב תל-אביב, לבוא לבקר, לעבוד וללמוד עם תמי ואלון, בבית ובגינות, ולתמוך ביצירה על-פי היכולת ורצון הלב.

עוד על עץבעיר

עץבעיר הוא נקודה ברשת תומכת החיים שנקראת “התנועה הגדולה”, וחבריו פעילים במרד בהכחדה ובכלל התנועה הסביבתית. המתנה הייחודית שהעץ מביא אל המפה היא האפשרות הנגישה והמיידית לשינוי אישי–קהילתי–אקולוגי. גם לאלה מבינינו הפעילים בגינות קהילתיות, בהפגנות או בעשייה ציבורית אחרת נותר במקרים רבים פער בין הציבורי לאישי. עץבעיר הופך את הבית ואת העבודה בו ובקרבתו לזירה אומנותית–חתרנית של שינוי וגילוי ובכך הוא משלים ומעשיר כל פעילות במרחב הציבורי.

בעץבעיר אנחנו חיות את האוטופיה במידה שאפשרית לנו כאן ועכשיו – “אוטופיה” השולחת אלינו רמזים על כל צעד ושעל – מההיסטוריה של העיר האהובה שלנו ועד גמל-שלמה שהתגלה בגינה.

העץ חוקר בפועל איך “לחיות טוב בעיר” ומנחיל ידע לטיפוח הסביבה העירונית כמרחב שופע חיים ומערכות יחסים – בין האדם לצומח ולחי, בינם לבין עצמם, לאדמה, למים ולכל היסודות. המידע רב-הערך שהצטבר וממשיך להצטבר בעץ יכול להיות קיומי בעת משבר, וביומיום הוא פשוט איכות חיים: תזונה מיטיבה, שימור מזון, השבת הזבל לאדמה, עבודה נכונה עם מים ועם צמחים, אקולוגיה אנושית, עצמאות-עם, כלכלה מעגלית, יצרנות מקומית.

אנו מזמינים אותך להיות פטרונית או פטרון של עץבעיר!

אין לעץבעיר קיום ללא הקהילה שסביבו – החקלאים שמהם אנחנו קונים את האוכל שלנו, המורות והמורים שאנחנו לומדות מהן לאורך השנים, המבקרות בעץ וכל מי שבאה ללמוד, לחיות ולעבוד איתנו. העשייה שלנו מבוססת במהותה על השתתפות פעילה של החברים והחברות השותפות לדרך ועל מערכות יחסים מורכבות. זמן וכסף שמגיעים מחברות וחברים הם נדבך הכרחי לקיומו של עץבעיר.

אנחנו מאמינות שהמידע שאנו מפיצות ייחודי, מציל חיים וחיוני יותר מתמיד, ולא כל אחד ואחת שזקוקים לו יכולים לשלם עבורו. אנחנו כאן כדי להמשיך ליצור, ללמוד, לחקור, ללמד ולהפיץ את הידע שלנו בערוצי מידע נגישים לכל דורש. ביצירת ערוצים אלה מצטרפים אלינו תלמידות ותלמידים לריטריטים של מגורים ועבודה, תוך שהם מבריאים ולומדים איך לבנות בריאות וחוסן בעולם שנמצא בסכנה.

כל תרומה כספית תומכת הן ביצירת ערוצי המידע, הן במי שאינם יכולים לשלם עבור הידע והן במתלמדים המתגוררים בעץבעיר.

עזרו לנו להגיע לעוד א’נשים, לשנות עוד משקי-בית, להזיז עוד ברגים בראשים. אנחנו קוראות לכן ולכם להיכנס למעגל הפטרונים והפטרוניות של עץבעיר.

 

מלבד הסיפוק שבפטרונות תקבלו גם מתנות ומידע רדיקלי

הפטרונים והפטרוניות שלנו מקבלות מתנות מיוחדות, מפגשי קהילה מקוונים והצצות ראשונות לשלבי הפיתוח של פרויקטים חדשים. גולת-הכותרת הם הפרויקטים הניסיוניים ששעתם לחשיפה רחבה עדיין לא הגיעה, אם משום שהניסיון נדמה רדיקלי מדי לעת-עתה, ואם משום שאנחנו עדיין בשלבי הפיתוח הראשוניים ואיננו בטוחים לגבי התוצאה. ממניפסט חדש ועד מערכת מהפכנית לטיפול בפסולת אנושית באמצע העיר – עם הפטרונים והפטרוניות שלנו נוח לנו לשתף בתהליך, ומהן נרצה לקבל משוב.

הביעו את האמון שלכן במתן תרומה חודשית לעץבעיר והיכנסו למעגל “יודעי-הדבר” שלנו! הצטרפו לעמוד של עץבעיר בפטראון!

 

אירועים קרובים

  • אין ארועים במקום הזה
  • התכנים של עץבעיר

    עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

    הצטרפות

    דילוג לתוכן