מעגל גברים

מעגל גברים

מקום

סמטת האחים פיש 8
קריית טבעון
מחוז חיפה

Next Event

No upcoming events

מה זה מעגל גברים?מעגל גברים הוא אירוע מיוחד בו גברים נפגשים יחד לצורך של איוורור, התפתחות, גדילה וצמיחה. למעגל גברים יש מופעים שונים ומגוונים. המעגל יכול להתאסף בטבע סביב מדורה, בחצר פנימית, מרפסת בית או סלון וגם במרכזים קהילתיים ומתנ”סים. המעגל בדרך כלל מקיים שיחה בין המשתתפים אך יכולה להתאפשר בו גם עבודה בעזרת הגוף. עבודה פנימית במעגל היא דינאמיקה סביב אדם או נושא המעניין את המשתתפים. העבודה יכולה להתבצע באמצעות שיחה, כתיבה, שירה, מאמץ פיזי בתרגילים גופניים, יצירה בחומרים שונים או בעזרת כל מתודה שמוציאה את המשתתף מהאיזור המוכר שלו ומאתגרת את גופו, נפשו ורוחו. כיום מתקיימים בארץ ובעולם מעגלי גברים רבים ומספרם הולך וגודל נוכח הצורך של גברים להישמע ולהשמיע את אשר על ליבם, לגעת ולהינגע ע”י אחרים ולקיים מערכת יחסים קרובה ואוהבת, לעיתים לראשונה בחייהם.

בשביל מה גבר מגיע למעגל גברים?

התרבות בעולם משתנה. אנו חיים לעיתים בכאוס בלתי נפסק ובמירוץ של משפחה, בית, זוגיות, פרנסה ופנאי. לגבר שחי בזמנים אלו, כללי המשחק משתנים.
גבר רוצה להיות נוכח יותר בחיי משפחתו;
גבר רוצה להשקיע את עצמו יותר בזוגיות;
גבר מחפש משמעות וכיוון דרך בעשייה היום יומית שלו;
גבר מעוניין שמערכות היחסים בינו ובין אחרים יהיו טובות ועמוקות יותר;
גבר מחפש מקור פרנסה חדש שיביא לו עניין, סיפוק וכסף;
גבר שמבין שהוא לא יכול ולא רוצה להתפשר עוד על איכות חייו.

כל הסיבות הללו ועוד רבות אחרות מביאות גברים למעגל.

האם יש כללים למעגל?

אין כללים אבל יש מבנה. מתכנסים ביום נבחר בשבוע, במקום נבחר. זמן של מעגל יכול לנוע בין שעה וחצי לשעתיים, תלוי בהחלטות המנחה או המשתתפים. מאחר ובקבוצה המשתתפים מספרים דברים אישיים מחייהם, כל מי שנכנס לקבוצה מחויב בסודיות. ישנם גם מעגלים שמבקשים למנוע נטישה כאשר גבר אינו מעוניין להמשיך ולכן הם מבקשים מהמשתתפים להתחייב לחודש מלא בהגעה על מנת שדברים יוכלו להיות מדוברים בין החברים.

ואם אני לא בנאדם שמדבר הרבה?

אין חובת דיבור או שתיקה על איש מהמשתתפים במעגל. כל אחד תורם לשיח כרצונו, לפי הרגשתו באותו רגע ולפי רצונו. מהניסיון, ככל שההיכרות מעמיקה נוצרת אינטימיות שמאפשרת למשתתפים לחלוק את חייהם עם שאר המשתתפים. לכל אחד יש מה לומר והמעגל מכבד את הקצב האישי של כל משתתף.

האם ישנה הנחיה למעגל?

יש כל מיני סוגי מעגלים. במעגל שאין בו מנחה מוגדר, ההנחיה עוברת בדר”כ בין המשתתפים לפי זמנים ופעימות שמתאימות להם. במעגל בו קיים מנחה, הוא בדר”כ מנהל את המפגשים

במה המעגל יכול לתרום לי?

קיימים מעט כוחות בעולם המשתווים לכוחה המרפא של קבוצה. אדם נולד לתוך הקשר קבוצתי (משפחה), וממשיך בקבוצות לאורך חייו (גן, בית ספר, צבא, לימודים, תחביבים וכו’). רוב הפגיעות שאדם עובר בחייו מגיעות מתוך מערכות יחסים כך גם הריפוי והצמיחה  יגיעו מיחסים. קבוצה שעובדת היטב, שופעת באינטימיות ובה הגבר יכול לקבל ולתת משוב, ליהנות מגמישות תפקידית, ללמוד מאחרים, לחוש סולידריות ואמפטיה ולדעת שהוא לא לבד עם בעיותיו בעולם – כל אלא הם כוח עוצמתי בתרומה שיש למעגל על משתתפיו.

אירועים קרובים

 • אין ארועים במקום הזה
 • התכנים של מעגל גברים

  מעגל גברים
  נפש בריאה

  עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

  הצטרפות

  דילוג לתוכן