רפואה שלמה – התכנית להחזרת הבריאות לציבור

רפואה שלמה - התכנית להחזרת הבריאות לציבור

זמן

19.10 - 08.02    
9:00 - 15:00

כתובת העסק

יער המאכל בית לחם הגלילית
בית לחם הגלילית, בית לחם הגלילית, ישראל, 3600700, צפון

Event Type

קישור לפרטים נוספים והרשמה

הבריאות שייכת לכולנו.

אין אף גורם, מוסמך או לא מוסמך, קונבנציונלי או אלטרנטיבי, שמסוגל לקחת אחריות בלעדית לבריאות שלנו, חוץ מאיתנו.

מוזמנים לצלול ללמידה והתבוננות פנימה, במהלכה נוציא את הבריאות מהמחשכים אל המשפחות שלנו, אל מקומות העבודה אל הקהילות שלנו.

מהות

התכנית להחזרת הבריאות לציבור נועדה לנער את תפיסת הבריאות הצרכנית והתלותית של העשורים האחרונים ולהחזיר אלינו הציבור את הידע והאחריות שהיו לנו בעבר על הבריאות שלנו ושל הקהילות שלנו. דווקא היום, כשתחלואה מודרנית כרונית היא נחלת הכלל, וסביבנו אוזלת יד בריאותית וכאוס/אינפלציה של מידע, דווקא היום יש לנו יותר כלים, יותר עוצמה אזרחית ויותר טכנולוגיה מתמיד, לתת לגוף שלנו את מה שהוא צריך – אבל נחוץ המומנט כדי לשהות רגע של ממש מחוץ לאינרציה, ולהיזכר בסדר העדיפויות ובחוכמה הפנימית שבבעלות כל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו כאן כדי לתת לזה הנעה, כלים ומסגרת – אתם כאן כי כבר יש לכם את תחושת הבטן ויש לכם מספיק כח לקחת את זה הלאה אח”כ, בלעדינו.

 

לתכנית שלוש מטרות עיקריות:

 1. הגדלת הבריאות והרווחה האישית בכאן ועכשיו, בכל מפגש ולאורך כל התכנית.

 2. הקניית ידע וכלים דרך שיח פרונטלי ובלתי-אמצעי עם אנשי מקצוע, משרדי ממשלה ומגזר שלישי, וביצוע האינטגרציה והסינתזה, דרך חידוד החשיבה הביקורתית והפרגמטית, בין התמות הדומות-שונות.

 3. פרוייקט גמר: בחירת 2 סוגיות בריאותיות מרכזיות קרובת לליבכם ולמעגל היום-יום שלכם, ובעזרת הכלים והליווי בתכנית – הטמעת שינוי במשפחות/מקום העבודה/קהילות שלכם, שיתמוך את היכולת לעגן את האיכויות הללו הלאה הרבה לאחר תום התכנית.

סילבוס

סילבוס מפורט לכל מפגש (סדר המפגשים) יעודכן בתום חודש יולי.

סילבוס כללי של מנחים שותפים:

 • אורי מאיר צ’יזיק – 3 מפגשים הצד הפוליטי-כלכלי (וההיסטורי) של התזונה והבריאות, ועל הרפואה המסורתית

 • עדו קרן – 2 מפגשים התנסות ברפואת צמחים וחשיפה לגישת הבריאות הנגזרת ממנה

 • דני נווה – 2 מפגשים על מאגיה והילרים אז והיום, על אמונות ואפקט פלציבו, על מחקריו של ד”ר גאבור מאטה (‘כשהגוף אומר לא’: המחיר של מתח סמוי) ועל הסטרט-אפ שדני שותף בו לצמצום פערי הידע בין מטופל למטפל והגברת סיכויי ההחלמה

 • אמוץ זיו אב – מפגש צלילה לקנה מידה חדש: עולם המיקרו-ביום

 • אלירן דה-מאיו – 2 מפגשים תזונה טבעית מהי, גישת הצום בשירות הבריאות, אחריות אישית בבריאות והסיפור שלו ביוזמה והובלה בתחום

 • אריה אבני – מפגש מטלטל ומאיר עיניים על מפת המציאות הבריאותית והרפואית המורכבת בה אנו חיים

 • אורי קיטה – מפגש של תרגולי נשימה כמרפא ותחזוקה

   

דגשים למסגרת המפגשים: כל מפגש יכלול מדיטציה, אקו-תרפיה (בתמיכת המערכת האקולוגית המופלאה שכאן), ולמידת עמיתים.

לפני תחילת התכנית ולפני כל מפגש יישלחו חומרים מקדימים (בעיקר סרטים/סרטונים/פודקאסטים), ללמידה עצמית, על-מנת להגדיל את הידע מבלי להגדיל את מסגרת הזמן המשותף שלנו. תידרשו להגיע מוכנים, זה גם עוזר לנו באיזון בין רמות הידע השונות שהקבוצה מגיעה מהן.

מתי:

• 17 מפגשים אחת לשבוע בימי רביעי, שעות 9:00-15:00.

• תאריכים (2022-23): 19.10, 26.10, 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12, 21.12, 27.12, 4.1, 11.1, 18.1, 25.1, 1.2, 8.2.

 

על סגל הקורס

הקורס מרוכז ומנוהל ע”י יולי וניצן בצר, מקימי יער המאכל בית לחם הגלילית וקמפוס יער, מתכנני פרמקלצ’ר (תרבות בת-קיימא), יזמים חברתיים פרו-אקטיביים. התכנית להחזרת הבריאות לציבור היא פרי החיפוש האישי שלנו בעקבות מסע רפואי מטלטל ותמוה שעברנו ושבמידה מסוימת עודנו עוברים עם אחד מהילדים שלנו. למרות ההתכנסות פנימה, היה ברור לנו לאורך כל הדרך שאין באמת שום דבר מיוחד בסיפור שלנו, ושנוכחת כאן איזו אמת קולקטיבית גדולה מזה, שאוטוטו נזכה להתפכח אליה ולהפוך אותה לנחלת הכלל.

עברנו ממומחה למומחה, מנסיונות קיצוניים לנסיונות מעודנים, מקונבנציונלי לאלטרנטיבי, מלהתחנן לחסדיו של מישהו לבין להפוך שולחנות, מאנשי מקצוע לפעילויות למוצרים שרק נוצרו לניצול המצבים האנושיים העדינים האלו, זרקנו כספים לכל עבר וטילטלנו את עצמנו גיאוגרפית ונפשית. בסופו של יום, דווקא בהשראת המערכת האקולוגית שאנחנו מנהלים ובלמידה מהקולגות שלנו (חלקם מנחים בתכנית), התחלנו להבין שהמרחק בינינו (הציבור) לבין הבריאות שלנו הוא לא מקרי, וכל הסחות הדעת ומסך העשן יכולים להתפורר ולהתבר בעזרת מעט השתהות והידוק-שפתיים לשעה קלה. סבלנות ואורך-רוח הוא דבר שאנשים שמתכננים יערות דווקא די מנוסים בו. אבל המומנט שנדרש בשביל התמדה, לא תלוי רק באינדיבידואל אלא במעגלים החברתיים שלנו, בקהילות שאנחנו שייכים אליהן – אנחנו לא יכולים לרפא את עצמנו בעצמנו, אנחנו נקראים לערבות הדדית. וזו התובנה שהצריכה הכי הרבה מאמץ – התובנה שאי-אפשר להיות בריא לבד. אף אדם אינו אי בודד. לכן אלו לא לימודים בזום, ולא ספר – אלא תכנית חברתית של ממש, מפגשים פרונטליים, שיחות אישיות שיתופים ודיונים והמון המון הטמעה. כי לא באנו לעשות קסמים ולהטוטים אלא אשכרה להיות בריאים.

 

מי יהיה איתנו בתכנית:

 • דר’ אורי מאיר צ’יזיק: דר’ להיסטוריה של הרפואה והתזונה, מקים ומנהל “המרכז להנהגת הבריאות” בקיבוץ נווה איתן, מרצה ברחבי הארץ.

 • עדו קרן: הרבליסט קליני, מטפל בצמחי מרפא, מחנך ב’שומרי הגן’ ומדריך טיולי ליקוט.

 • דר’ דני נווה: אנתרופולוג ואיש סביבה, מרצה בחוג לאנתרופולוגיה באוני’ בר-אילן ובביה”ס ללימודי הסביבה באוני’ ת”א. חי וחקר שנה בקרב חברת ציידים-לקטים ביערות דרום-הודו. מחקריו מתמקדים בתודעה (אפיסטמולוגיה), סביבה וחינוך. נבחר ל-60 המרצים מעוררי ההשראה באקדמיה בישראל.

 • דר’ אמוץ זיו אב: ביולוג, מתמחה בשימושים של ביולוגיה תאית ומולקולרית. מרצה על מהפכת חיידקי המעיים והקשר ההדוק (והחדש למדע) שלהם למח.

 • אלירן דה-מאיו: מייסד בית הבריאות בתובל, ממייסדי מצפה אלומות, נטורופת, מתמתחה בהדרכה וליווי מותאמים אישית להחלמה ממחלות, שינוי אורח חיים, אכילה רגשית, תהליכי צום והתמדה

 • דר’ אריה אבני: דוקטור לשעבר, שרשיוני נשלל ע”י משרד הבריאות בעקבות פרסומים הנוגדים את הסדר הקיים ופרקטיקות מקובלות ברפואה הקונבנציונאלית. מציל של הרבה מחקרים גנוזים. מחבר הספרים: “שוטי החלב”, “ובחרתם בחיים” (ופירסומים רבים נוספים)

 • אורי קיטה: מוסמך כמטפל בשיטת “בוטייקו” ו Oxygen Advantage, מתרגל וחוקר את הנשימה כמרפא

   

  בנוסף יגיעו לקורס נציגת משרד הבריאות (מלשכת הבריאות המחוזית) להיכרות עם הנדבך הציבורי ומורכבות המערכת, וכן נציג עמותת “אדם טבע ודין” להיכרות עם פעילות מייצגת המגזר השלישי.

   

מסגרת הקורס ועלויות

 • הקורס מהווה 110 ש”ל

 • למעט סיור חוץ אחד במעלה צביה, הקורס יועבר במלואו ביער המאכל בית לחם הגלילית

 • משתתף אשר יחסיר מפגש/ים במהלך הקורס מוזמן להשלים אותו/ם במהלך המחזור הבא

 • עלות: 4,700 ש”ח

 • הנחת ‘חבר מביא חבר’: 5% גם לך וגם לחבר

 • להשלמת ההרשמה והבטחת מקומכם בקורס יש לקיים ראיון טלפוני ולשלם 400 ש”ח דמי הרשמה. את שאר התשלום ניתן להסדיר עד למפגש הראשון (עד 6 תשלומים).

 • מדיניות ביטולים:

  • ביטול טרם תחילת הקורס הוא בעלות דמי ההרשמה ושיריון המקום (שמהווים את דמי הביטול הבסיסיים).

  • לביטול לאחר תחילת הקורס ועד למפגש השלישי (כולל), ייגבו בנוסף לדמי ההרשמה 350 ש”ח למפגש, על כל מפגש שחלף עד למסירת הודעת הביטול (לא לפי כמות המפגשים בהם המשתתף נכח או לא נכח). יתרת התשלום תוחזר למשתתף.

  • ביטול לאחר מועד המפגש השלישי, אינו מקנה החזר כספי.

ההשתתפות מותנית באישור סגל הקורס, לאחר ראיון טלפוני מקדים.לשאלות, ראיון והרשמה: 058-6719888

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן