קורס פרמקלצ’ר (PDC) בחווה ואדם – מחזור אביב

קורס פרמקלצ’ר (PDC) בחווה ואדם – מחזור אביב

זמן

20.03    
כל היום

כתובת העסק


Event Type

קורס תכנון פרמקלצ’ר

Permaculture Design Course

מועד אביב – החל מ 20 במרץ 2020

14 מפגשים בימי שישי 9:00-14:00

 

פרמקלצ’ר הינה דרך חשיבה ושיטת עיצוב ותכנון של מערכות אנושיות בנות קיימא. המונח הוא שילוב בין תרבות, חקלאות וקיימות Permanent- Agriculture- Culture)). ייחודה של השיטה הוא ביצירת הקשרים ויחסי גומלין בין המרכיבים השונים במערכת המתוכננת, כך שמתקבל שלם הגדול מסך חלקיו.

בקורס נלמד תכנון ויישום חשיבה ירוקה על פי עקרונות הפרמקלצ’ר – מההקשר הסביבתי ועד לפתח הבית. שיטות הלימוד בקורס יהיו מגוונות; לימוד תיאורטי, הרצאות, דיונים, תרגילים, סרטים ושיטות נוספות. דגש מיוחד יינתן על יישום והתנסות מעשית של הנושאים הנלמדים (בניית קרקע וערוגות פוריות, שיטות חקלאיות וגינון מקיים, הכנת קומפוסט, בניית מערכות לשימור ולטיהור מים ועוד).

במהלך הקורס ישולבו ביקורים מחוץ לחווה אצל שותפים לעשייה בקהילת הפרמקלצ’ר המקומית, הרצאות מומחים והנחיית תכנון פרויקט אישי אשר יוגש ויוצג בתום הקורס על ידי כל המשתתפים.

הקורס מתקיים ב”חווה ואדם”, המרכז הרב-תחומי לקיימות, המשלב חינוך סביבתי וחברתי, בדגש על צמיחה אישית ויחסי הגומלין בין אדם לסביבתו. בגמר הקורס תוענק תעודת מתכנן פרמקלצ’ר בינלאומית מטעם “חווה ואדם” וארגון “פרמקלצ’ר ישראל”.
מנחה הקורס: עידן אליקים, בהשתתפות מומחי החווה בתחומים שונים.
לסילבוס המלא – סילבוס קורס מרץ 2020

להרשמה לקורס – לחצו כאן

לאתר חווה ואדם – לחצו כאן

האירוע בפייסבוק

 

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן