החתונה האקולוגית שלנו

פרמקלצ'ר

כשהחלטנו להתחתן היה לנו ברור כבר מההתחלה שהאירוע הזה חייב להיות מתאים לנו ולאורח החיים שלנו, ולכן לא יהיה דומה לחתונה רגילה. במהלך התכנון שלה, שאלנו את עצמנו המון שאלות, בקשר לנחיצות של דברים והמשמעות שלהם. לחלק מהדברים מצאנו אלטרנטיבות ועל חלק פשוט ויתרנו. כל אספקט בחתונה נבחן ונבחר בקפידה כדי להתאים לאירוע שישקף את התפיסות העולם שלנו: חברתי, אנרכיסטי, רוחני, מחובר לאדמה ולטבע, מקיים ושמח.

כשהחלטנו להתחתן היה לנו ברור כבר מההתחלה שהאירוע הזה חייב להיות מתאים לנו ולאורח החיים שלנו, ולכן לא יהיה דומה לחתונה רגילה. במהלך התכנון שלה, שאלנו את עצמנו המון שאלות, בקשר לנחיצות של דברים והמשמעות שלהם. לחלק מהדברים מצאנו אלטרנטיבות ועל חלק פשוט ויתרנו. כל אספקט בחתונה נבחן ונבחר בקפידה כדי להתאים לאירוע שישקף את התפיסות העולם שלנו: חברתי, אנרכיסטי, רוחני, מחובר לאדמה ולטבע, מקיים ושמח.

חשוב לזכור שחתונה היא טקס, והדבר המשמעותי הוא השינוי שקורה אחריה, ולא החתונה עצמה. ואם זאת, החתונה באה לסמל ולהכריז על השינוי הזה – ולחגוג אותו!

מהר מאוד הבנו שזאת הזדמנות ליצור ולבצע תכנון נוסף, שיהיה חלק מלימודי הדיפלומה של יותם בפרמקלצ’ר. את אירוע ההסמכה של יותם כדיפלומה אסף סיקר כאן.

אחד מקריטריוני ההסמכה של דיפלומטים בפרמקלצ’ר הוא לפרסם את אחד התכנונים, בכדי שיהיה נגיש לקהילת הפרמקלצ’ר בארץ. ישנן הרבה דוגמאות חיות לפרויקטים האלו ברחבי הארץ, אך ככל הנראה זה התכנון הראשון בעברית המפורסם באינטרנט. בבקשה תקנו אותנו אם טעינו. פרסום התכנון באתר בידיים, סוגר את מעגל לימודי הדיפלומה של יותם.

קצת מתוך התכנון

מזון היה כמעט לחלוטין מקומי ואורגני - כולל יין אקולוגי מיצרנים קטנים באזורההזמנה לחתונה הייתה אלקטרונית. במהלך החתונה לא היה שימוש בחשמל בכלל, המוזיקה הייתה חיה. הפסולת האורגנית הופרדה ליצור קומפוסט – כולל שירותי קומפוסט. המזון היה כמעט לחלוטין מקומי ואורגני – כולל יין אקולוגי מיצרנים קטנים באזור. הירקות גודלו על ידי חקלאית אורגנית מקומית והמנות הוכנו על ידי מסעדנית מקומית. יצרנו שקית זבל אחת באירוע של 120 איש! ועוד 3 שקיות שהלכו למחזור (באירוע הבא אולי נעשה בבוקר סדנה לדחיסת הזבל לבקבוקים). הריהוט היה נמוך והשתלב בנוף, המים האפורים הופנו לאגני חיפוי, בלילה ישנו במרחב ובבוקר הלכנו עם חברים לטבילה במעיין למרגלות ההר. ואת הטקס אנחנו הנחנו מתחת לחופה של עץ אלון עתיק.

על התכנון

את התכנון התחלנו בשימוש באסטרטגית תכנון הפרמקלצ’ר DBREDIMM (חג מה תית”ן) שסיפקה את המתווה. המשכנו בניתוח של צרכים ותוצרים ואחרי בחירת האתר (או שמא האתר בחר בנו?) חילקנו אותו לאזורים. משם המשכנו לתכנן מהדפוס הרחב של החתונה אל תוך הפרטים הקטנים, תכנון הטקס, המזון וכולי. בתום האירוע עשינו משוב לבחינת מה הצליח ומה היה אפשר לשפר.

את התכנון התחלנו בשימוש באסטרטגית תכנון הפרמקלצ'ר DBREDIMM (ח''ג מ''ה תית''ן)

הוראות שימוש בפרזי

את התכנון בחרנו להציג בפרזי. שהיא דרך נחמדה להעביר רעיונות במצגת אינטראקטיבית ודינמית. הוראות שימוש – מומלץ להגדיל לצפייה במסך מלא, ועל מנת לעבור בנתיב המצגת לחצו על הכפתור בצד ימין למטה. מעבר לנתיב הבסיסי, שסוקר את מירב התכנים אך לא נכנס לפרטים, ניתן ללחוץ על תמונות ומסמכים בכדי להתבונן בהם לעומק ולהגדיל עוד על ידי שימוש בזום אין ואאוט שנמצאים בצד ימין.

אם אתם לא רואים את המצגת כמו שצריך כאן באתר, אפשר ללחוץ כאן ולראות את המצגת בפרזי.

לתוכן זה נכתבו 9 תגובות

 • תודה על ההשקעה, ארוסתי ואני צפינו ולקחנו רעיונות, דגשים ועוד…
  שיהיה לכם כל טוב

 • כשאנחנו התחתנו, רצינו לעשות חתונה צנועה בטבע, בלי יותר מידי ציוד, אבל לנו לא היה מספיק שולחנות, כסאות וכו’
  לא רצינו להשכיר ציוד, אלא לקחת מחברים, אבל לא הייתה לנו ברירה, לא היה לנו מספיק ציוד. לכן, אחרי החתונה הקמנו את אתר המפקיד להשאלת ציוד, בו כל אחד כותב איזה ציוד הוא יכול להשאיל לאחרים (הוא מבקש בד”כ גם פקדון), וכך מעגל החברים שאפשר להשאיל מהם ציוד גדל.
  אתם מוזמנים לקחת ציוד (וגם להוסיף), תבדקו את המפקיד. ומזל טוב לכל הזוגות.

 • שמעתי על החתונה המדימה שלכם באקולייף והתרשמתי עמוקות מהרצינות והביצוע.
  נתתם לי הרבה השראה. ישר כוח..

 • היי, אנחנו לא מכירים,
  אבל הגעתי לכאן איכשהו (לכל דבר יש סיבה כנראה…)
  ויפה מאוד, אהבתי.
  וגם תודה שבזכותכם הכרתי את פרזי,
  זה בדיוק הכלי שחיפשתי, אני בטוח אשתמש בו
  מזל טוב (-:

 • ואוווו, כל הכבוד!!!
  אני מעריך את הכוונות! ואפילו מעריץ את הדבקות שלכם.
  המשפט “חשוב לזכור שחתונה היא טקס, והדבר המשמעותי הוא השינוי שקורה אחריה, ולא החתונה עצמה. ואם זאת, החתונה באה לסמל ולהכריז על השינוי הזה – ולחגוג אותו!” הוא הראשון שאני לוקח איתי. הוא יכול להיות הבסיס לחתונות משמעותיות הרבה יותר – לכל הזוגות, גם אלה שפחות מתחברים.
  והלוואי ונצליח לעשות שינוי גדול יותר בעולם – כדי שיראו שזה אפשרי! גם במינונים אחרים.
  נתחיל בלשבור נורת ליבון שכבר סיימה לשרת אותנו במקום כוס יפה וחדשה ונסיים בחתונה שכולה אקולוגית ומתחשבת בסביבה שמכילה אותנו.
  או כמו שאומרים “אצלנו”: למעם תיקון עולם!

  ועכשיו, אשתף את הפוסט הזה בפייסבוק שלי!
  לכבוד הוא לי.
  המון מזל טוב!
  חן.

 • בשמת כוכב |

  אתם פשוט נהדרים! היפה בפרמהקלצ’ר הוא שזה פשוט לכל תחום ויפה לכל מצב! חזקו ואמצו ופרו ורבו.

עליך להתחבר כדי לבצע פעולה זו...

הצטרפות

דילוג לתוכן